wz

BLANAROVIČOVÁ Yvetta

BLANAROVIČOVÁ Yvetta - herečka, 24. 9. 1963 Bojnice, vdaná (87).
MANŽEL
Pavel Toman.
DĚTI
Matyáš Toman (1988).
RODIČE
Mária B. (1936, zdr. sestra).
NYNÍ
herečka - zpěvačka, sólistka Hud. divadla Karlín, sólistka Imaginace, (experimentál. - syntet. divadlo).
STUDIA
konzervatoř - hudebně-dramat. odd., Praha 86.
ZÁJMY
cestování, muzika (moder. i vážná - zejm. housl. koncerty), literatura, vaření, vysokohorská turistika, plavání.
PROFESNÍ DRÁHA
soubor Imaginace - 91 premiéra v div. Karlín - Hra na pohádku máje.
ŽIVOTNÍ OKOLNOSTI
se souborem Imaginace část roku pobyt v zahr., pracovně cesty s divadclem Imaginace (po Evropě), se Ski-Špindl ledovec v ital. Alpách (vysokohor. turistika).
VYZNAMENÁNÍ, OCENĚNÍ
cena Thálie za r. 96 za My Fair Lady (role Elisy Doolitlové); ceny za herec. výkony v pohádkách: O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Princezna ze mlejna (doma i v zahr.); nominace na Českého lva za roli čerta ve film. Princezna ze mlejna.
DÍLO
filmy: 75 Prázdniny, 84 Stav ztroskotání, 85 Kdo se bojí, utíká, 86 O princ. Jasněnce a létajícím ševci - čarodějnice Černava (nejhezčí práce), 87 Stupně poraž., 89 Vrať se do hrobu, 90 Zkouškové období, 93 Princezna ze mlejna (čert, rež. Z. troška), 94 Hlučná samota (Tyrkysová, rež. Vera Cais), 94 Golet v údolí (Bajnyšová, rež. Zeno Dostál). Hud. div. Karlín: 91 Pohádka máje (Helenka), 92 Helenka je ráda ((Helenka), 93 Mamzelle Nitouche (Denisa), 94 Zasněž. romance (Karin), 95 My Fair Lady (Eliza Doolitle). Hostov. v Real. divadle - Anna Karenina (role Kitty), roč. angažmá v DJW - Nikola Šuhaj loupežník (Eržika), Viola (Viola), v div. ABC: 94 Pěna dní, Div. na Vinohradech: 97 Muž z Lamanchy (Dulcinea), Div. na Fidlovačce: 98 Fidlovačka (Lidunka), soukromá scéna: 98 muz. Rusalka (cizí kněžna), telev. práce - např. Muzikál Stvoř. světa, Chybná diagnóza, pravidelné vysílání Jůheleneděle - role Jája, seriál Jóga pro všechny, pohádky O začarov. vlčici, O 12 měsíčkách, seriál Přítelkyně z domu smutku (role Majky) aj. LP deska s GBS a P. Vítkem (1. hit - Malý princ), CD Mauglí, Vosková panenka, Muž z Lamanchy, Balada pro banditu, Pěna dní, České pohádky B. Němcové.
BIBLIOGRAFIE
Elle, Betty, Xantypa aj.

čerpáno z : www.kdojekdo.cz + dalších informací