wz

ČEKÁNÍ NA PATRIKA
(Filmové studio Barrandov, 1988, 82 min.)

Komedie v rytmu diskoték: ideálního muže (pilota jménem Patrik) si vymyslela studentka textilní průmyslovky z Varnsdorfu. Ostatní dívky z internátu by se s ním také chtěly seznámit. Režisérovy představy o životě mládeže z konce 80. let byly značně svérázné, jak je patrné i z Copak je to za vojáka... a krátkých filmů Setkání a Otázka cti. Tento snímek byl jeho poslední.

Režie, námět, scénář: Petr Tuček Kamera: Martin Benoni Hudba: Jaromír Boháč, Roman Štefl Nahrály skupiny: Ratataplán, Oceán, Panika, Výběr, Laura a její tygři, Turbo Choreografie: Jiří Pomeje Výrobce: Filmové studio Barrandov

Hrají:Miroslava Pleštilová (Zuzka), Šárka Marková (Helenka), Monika Kvasničková (Sylva), Jiří Pomeje (Honza), Magda Kutková (Majka), Hana Czivišová (Hana), Adriena Jakubovičová (Adriena), Irena Hrubá (Irena), Eva Šípková (Eva), Žaneta Bujuluová (Žaneta), Barbora Leichnerová (Barbora), Kristýna Maděričová (Kristýna), Karel Roden (Mirek), David Matásek (Pepa), Sabina Hánová (vychovatelka), Miriam Hynková (Pepova matka), Gabriela Vránová (Helenina matka), Simona Včalová (Mirkova žena), Alois Švehlík (Pacák), Karel Augusta (Šamánek), Bronislav Poloczek (Slezinka)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů