wz

DIVÁ BÁRA
(Československý státní film Praha, 1949, 79 min.)

O dceři obecního pastýře se mezi pověrčivými vesničany vyprávějí podivné věci. Často se připomínají "nadpřirozené" okolnosti jejího narození. Smělá a odvážná Bára na to málem doplatí... V prvním celovečerním filmu režiséra Vladimíra Čecha debutovala Vlasta Fialová, kterou vybrali na základě konkursu i pro její plavecké schopnosti. Titul byl prodán do řady zemí a Vlasta Fialová prý patřila v Latinské Americe k obdivovaným filmovým divám. Romantický příběh se na žebříčku divácké popularity vyšplhal hodně vysoko.

Režie:Vladimír Čech Námět: povídka Boženy Němcové Scénář: Vladimír Čech, Dalibor C. Faltys, Miroslava Přikrylová Kamera: Václav Hanuš Hudba: Dalibor C. Vačkář Výrobce: Československý státní film Praha

Hrají:Vlasta Fialová (Bára), Robert Vrchota (myslivec), Jana Dítětová (Eliška), Gustav Hilmar (rychtář), Jaroslav Vojta (farář), Marie Brožová (Pepinka), Jan Pivec (správce Sláma), Josef Kemr (Josífek), Antonín Rýdl (Jakub), Marie Rýdlová (Vlčková), Josef Vošalík (Vlček), Josef Maršálek (Vojta), Marie Blažková (myslivcova matka), Jiřina Vávrová (polednice), Stanislava Strobachová (Jakubova žena), Eva Vrchlická st. (kořenářka), Jan W. Speerger (kočí)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů