wz

DOSTIH
(Filmové studio Barrandov, 1981, 88 min.)

Mnohaleté přátelství dvou žokejů má náhlý konec. Zranění závodníka na vrcholu sportovních úspěchů je novou, už neočekávanou příležitostí pro toho druhého... Natáčení probíhalo i při mezinárodně proslulé Velké pardubické steeplechase. Představitelé hlavních rolí se věnovali jezdeckému sportu i mimo natáčení. Režisér Jaroslav Soukup se pokusil spojit atraktivní námět s nároky na kultivovanou a osobitou filmovou řeč. V pozdějších filmech na to druhé viditelně rezignoval. Gabriela Osvaldová hrála ještě mimo jiné v trilogii z pravěku, později se více proslavila jako autorka hitových textů.

Režie:Jaroslav Soukup Námět: Miroslav Vaic Scénář: Miroslav Vaic, Jaroslav Soukup Kamera: Richard Valenta Hudba: Zdeněk Barták ml. Exteriéry: Praha-Chuchle, Pardubice Výrobce: Filmové studio Barrandov

Hrají:Ladislav Mrkvička (Sochor), Pavel Zedníček (Pečenka), Gabriela Osvaldová (Helena), Jiří Tomek (trenér), Josef Větrovec (ředitel), Karel Hlušička (Bušek), Milan Klásek (herec), Ferdinand Krůta (Vanýsek), Ota Sklenčka (primář), Vladimír Hlavatý (děda), Miroslav Masopust (Týml), Ivo Niederle (funkcionář), Dana Syslová (Jarka), Alena Kreuzmannová (matka)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů