wz

DRUHÝ TAH PEŠCEM
(Filmové studio Barrandov, 1985, 78 min.)

Z činnosti pracovníků kontrarozvědky: Jan Prokop (hodnost se tají) hraje při každé příležitosti šachy. Mimoto pracuje se svým týmem na odhalení rezidentské sítě, která se pokouší získávat domácí odborníky pro práci v zahraničí... Přistoupí-li divák na skutečnost, že tvůrci (stejně jako on) nemohli brát vážně to, co se odehrává na plátně, může si i najít místa, kde se pobaví. Údajně se chystala další pokračování. Ta však už zůstala jen v tvůrčích plánech, Jaroslav Dietl se nedožil realizace ani tohoto scénáře.

Režie:Vít Olmer Námět: Jiří Čermák, Jaroslav Dietl Scénář: Jaroslav Dietl Kamera: Otakar Kopřiva Hudba: Ondřej Soukup Výrobce: Filmové studio Barrandov

Hrají:Karel Heřmánek (Jan Prokop), Ondřej Pavelka (Libor), Jana Paulová (Petra), Jiří Samek (šéf), Tomáš Töpfer (Milda), Stanislava Bartošová (Klánová), Karel Brožek (Hofman), Vladimír Huber (Lombardi), Karel Smyczek (Jonáš), Věra Vlčková (Frankelová), Alena Kreuzmannová (Lída), Veronika Jeníková (Daniela), Oldřich Ortinský (Ramsey), Jaroslav Kára (Jirka)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů