wz

DŮM PRO DVA
(Filmové studio Barrandov, 1988, 78 min.)

Ve starém domku na okraji města žijí spolu s matkou dva bratři. Oba pracují v tiskárně. Starší Bóža je tichý, zodpovědný člověk s názory určenými křesťanskou vírou. Dan je frajírek vyžívající se v hospodských zábavách. Teprve po tragické smrti člověka, o němž se až dodatečně dověděl, že nebyl jeho rodným bratrem, začíná chápat, že v jeho životě něco chybí. Jiří Schmitzer a Ondřej Vetchý využili velkou plochu svých rolí k působivým hereckým výkonům. Částí kritiky nadceněný film. Časový odstup a další tvorba režiséra Miloše Zábranského (Masseba a Stavení) potvrdily, že i v tomto případě šlo o zdařilé, ale jen vnějškové ozvláštnění tuctového námětu.

Režie:Miloš Zábranský Námět, scénář: Rudolf Ráž Kamera: Martin Benoni Hudba: Jan Paukert, Pavel Dražan (skupina Park), úryvky ze skladeb Johanna Sebastiana Bacha Výrobce: Filmové studio Barrandov

Hrají:Ondřej Vetchý (Dan), Jiří Schmitzer (Bóža), Ivana Velichová (Magda), Jiřina Třebická (Píšťalová), Jaroslav Mareš (Mrázek), Zdeňka Sajfertová (Janička), Miloslav Maršálek (Ráček), Jan Hraběta (Magdin otec), Jana Marková (Magdina matka)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů