wz

DŮVOD K ROZVODU
(Moldavia, 1937, 77 min.)

Hudební skladatel Pavel Bertl je nešťastný, když jeho mladá žena trpí jeho zhýralým životem. Rozhodne se ji zachránit a poskytnout pádný důvod k rozvodu. Na radu advokáta se má na několik dní ubytovat v horském hotelu s cizí ženou. Do hry vstupuje nezaměstnaná artistka Anny Plavcová... Poslední "český" film Anny Ondrákové, která v těch letech hrála současně v Německu, Francii a Anglii (dokonce i v detektivce Alfreda Hitchcocka). Jako obyčejně se i tentokrát souběžně natáčela německá verze Der Scheidungsgrund. Anny zůstávala na place, Oldřicha Nového střídal proslulý milovník rakousko-německé provenience Paul Hörbiger. Česky zpívala Anny Ondráková "Kdo chce srdce darovat, musí umět čarovat" a Oldřich Nový se přidal s písní "Až poznáš, co je loučení".

Režie:Karel Lamač Námět: divadelní hra Karla Bachmanna Der Spieler Scénář: Václav Wasserman, Aldo Pinelli Kamera: Otto Heller Hudba: Jára Beneš Texty písní: Karel Špilar, Václav Mírovský, Karel Tobis Výrobce: Moldavia

Hrají:Anny Ondráková (Anny Plavcová), Oldřich Nový (Pavel), Adina Mandlová (Helena), Jindřich Plachta (Jan), Theodor Pištěk (dr. Werner), Jára Kohout (Špargl), Otomar Korbelář (Sheriadan alias Skála), Ferenc Futurista (opilec), Ella Šárková (pokojská), Václav Trégl (exekutor), Jaroslav Marvan (ředitel zastavárny)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů