wz

DVA Z ONOHO SVĚTA
(Filmové studio Barrandov, 1962, 88 min.)

Profesor hudby na pedagogickém ústavu Pavel Fořt není rád, když mu někdo připomene jeho bratra, který skončil jako hudebník v Americe. Téměř po 30 letech se však Petr Forda objeví v Praze i se synem narozeným už v Americe... Návrat Oldřicha Nového ve velké hudebně komediální dvojroli nevyvolal očekávané masové nadšení diváků. Mezi herci menších rolí se objevili i filmoví režiséři Václav Wasserman a G. Skalenakis. Jednoho ze studentů hrál novinář a publicista Jiří Janoušek, později několik let také ředitel Československého filmexportu. Jan Tříska sotva tušil, že se jednou bude s americkým přízvukem potýkat docela doopravdy.

Režie:Miloš Makovec Námět: František Lukáš, Vratislav Blažek Scénář: Vratislav Blažek Kamera: Jan Roth Hudba: Jiří Baur, Vlastimil Hála Výrobce: Filmové studio Barrandov

Hrají:Oldřich Nový (Pavel Fořt/Petr Forda), Dana Medřická (Fořtová), Helga Čočková (Alena), Jan Tříska (Robert Forda), Rudolf Deyl ml. (ředitel), Josef Beyvl (předseda ONV), Miloš Kopecký (psychiatr), Jan Kotva (Osmera), Jarmila Smejkalová (češtinářka), Stella Zázvorková (Zázvorková), Magda Maděrová (magistra), Eman Fiala (výčepník), Anne Herendeenová (stařenka), Eleonora Leffová (Američanka)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů