wz

FALEŠNÁ KOČIČKA
(Elekta, 1937, 88 min.)

Dcera továrníka se zamiluje do doktora Přelouče, který se zásadně vyhýbá ženám. V přestrojení za chudé zanedbané děvče získá jeho soucit a nechává se "převychovat". Už v roce 1926 vznikla němá verze se Zdenou Kavkovou a Karlem Hašlerem. Typické dílko režiséra Vladimíra Slavínského, zkušeného a rutinovaného výrobce lidové zábavy.

Režie:Vladimír Slavínský Námět: humoristický román a divadelní hra Josefa Skružného Scénář: Karel Melíšek, Vladimír Slavínský Kamera: Jan Roth Hudba: Josef Stelibský Texty písní: Karel Melíšek ("Falešná kočičko" a "Kdyby tak Pánbůh dal") Výrobce: Elekta

Hrají:Věra Ferbasová (Míla Janotová), Karel Jičínský (továrník Janota), Oldřich Nový (MUDr. Vladimír Přelouč), Antonie Nedošinská (hospodyně Amálka), František Kryštof-Veselý (tenisový šampion Petr Chládek), Jára Kohout (Vendelín Pleticha), Lída Sudová (kartářka), Fanča Foltová (sestra v sanatoriu), Iža Lechnýřová (děvče z periferie), Jindra Hermanová (pacientka), František Brych (harmonikář), Alois Dvorský (vetešník), Oldřich Kovář (zpěvák), Jindra Láznička (hostinský)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů