wz

FANTOM MORRISVILLU
(Filmové studio Barrandov, 1966, 89 min.)

Hudebník pro zvláštní efekty si při představení opery Carmen čte brakový detektivní román: podezřívavý zámecký pán připraví s pomocí věrného sluhy rafinovanou léčku, která má odhalit tajemství jeho snoubenky. Nejzábavnější z nepohádkových filmů režiséra Bořivoje Zemana s pestrou galerií humorných postav a postaviček – další zdařilá parodie žánru, který se v té době v našich kinech nevyskytoval. Mladá herečka Jana Nováková (hrála ještě v Nebeských jezdcích) se později vdala do ciziny, kde se stala tragickou obětí žárlivosti svého německého manžela.

Režie:Bořivoj Zeman Námět: František Vlček Scénář: František Vlček, Bořivoj Zeman Kamera: Jiří Tarantík Hudba: Julius Kalaš Texty písní: Ivo Fischer Výrobce: Filmové studio Barrandov

Hrají:Oldřich Nový (Sir Hanibal Morris), Květa Fialová (Clarence), Jana Nováková (Mabel), Vít Olmer (Allan Pinkerton), Waldemar Matuška (Manuel Diaz), Jaroslav Marvan (Brumpby), František Filipovský (dr. Stolly), Jan Skopeček (John), Jaroslav Rozsíval (Dixi), Jaroslav Heyduk (Drummond), Otto Šimánek (Miki), Vlasta Fabianová (dáma v šedém), Lubomír Kostelka (Ind Abu), Rudolf Deyl ml. (koroner), Nataša Gollová (lady Whiteová)

Zpět na úvodní stránku českých filmů a seriálů